Kopřivový šampón V.

Ručně vyráběné mýdlo metodou za studena, pouze z rostlinných olejů a řádně uleželého olejového macerátu z čerstvých jarních kopřiv. Mýdlo lze použít k mytí vlasů jako tuhý šampón. Kopřiva působí proti padání vlasů a posiluje je. Navrací lesk tmavým vlasům, světlé vlasy ztmavuje. Výživovou složkou jsou ricinový, mandlový a avokádový olej. Zelený  jíl působí regeneračně a proti mastným vlasům, na podporu jejich růstu od kořínků byl přidán taurin.

Heřmánkové šampóny T-CH-C a T-CH-C-R

Občas po zkušenostech experimentuji s různým složením již ověřených mýdel. Tohle se v podstatě opakuje pravidelně, tak jako je zájem o levandulové mýdlo, heřmánkový šampón patří také mezi stálice péče o bujnou, světlou kštici. Tedy proč nezkusit upgrade - klasiku doplnit o rhassoul, marocký jíl.

Bílá kopřiva

Ručně vyráběné mýdlo metodou za studena, pouze z rostlinných olejů a olejového macerátu z čerstvých jarních kopřiv. Mýdlo lze použít k mytí vlasů jako tuhý šampón. Kopřiva působí proti padání vlasů a posiluje je. Navrací lesk tmavým vlasům, světlé vlasy ztmavuje. Výživovou složkou jsou avokádový, ricinový a mandlový olej. Vůni dotváří citrónová silice.

Soleil

Ručně vyráběné mýdlo metodou za studena, pouze z rostlinných olejů. Výživovou složkou je bambucké máslo a meruňkový olej. Velmi dobře se vstřebává, je vhodný pro suchou, citlivou a také dětskou pokožku. Vůni dominuje meduňka, která uklidňuje - fyzicky i psychicky. Uprostřed mýdla trůní jasné, letní sluníčko. Prostě mýdlo, které na vás šibalsky pomrkává a tak si nikdy nezapomenete umýt ruce.

Mozayik

Zbytkové mýdlo, vyrobené metodou za studena, pouze z rostlinných olejů. Při výrobě mýdla zůstávají nepoužitelné odkrojky, nepravidelné začátky a nepravidelné konce. Výhodou přírodního mýdla – na rozdíl od průmyslově vyráběného – je jeho nevýhoda – snadná rozpustitelnost ve vodě, najmě při zahřátí, mazlavost při styku s vodou. A tak ho lze poměrně snadno opětovně spojit s jinými mýdly. Vzal jsem odkrojky, promísil s vodou a tak vzniklo toto mozaikové mýdlo. Převažuje v něm vůně levandule a tea tree oil, avšak naleznete v něm vůně mnohé další.

Lavandula VI.

Ručně vyráběné mýdlo metodou za studena, pouze z rostlinných olejů. Levandulová silice tlumí bolesti hlavy, odstraňuje psychickou i fyzickou únavu, má hojivé účinky při drobných poraněních, odpuzuje hmyz včetně molů. Použita je silice z francouzské levandule. Růžový jíl má zklidňující účinky, obnovuje zářivost pokožky a má hojivý efekt. Je určen pro citlivou a křehkou pleť, pleť bez "života", které navrací přirozenou barvu.

Kopřivový šampón IV.

Ručně vyráběné mýdlo metodou za studena, pouze z rostlinných olejů a olejového macerátu z čerstvých jarních kopřiv. Mýdlo lze použít k mytí vlasů jako tuhý šampón. Kopřiva působí proti padání vlasů a posiluje je. Navrací lesk tmavým vlasům, světlé vlasy ztmavuje. Výživovou složkou jsou avokádový, ricinový a mandlový olej. Zelený jíl působí regeneračně a proti mastným vlasům.

Black noise

Ručně vyráběné mýdlo metodou za studena, pouze z rostlinných olejů. Určeno je pro hlubokou očistu problematické pleti, trpící zejména akné či nadměrnou tvorbou mazu. Aktivní uhlí uvolňuje ucpané póry, zklidňuje podrážděnou pokožku a pomáhá přecházet infekci kůže. Australský jíl je bohatý na minerály a živiny, které napomáhají oživení kůže. Obsahuje minerální látky jako  je draslík, vápník, hořčík a měď. Je vhodný pro téměř všechny typy pleti. Dodává energii, osvěžuje, odstraňuje toxiny z kůže, což činí pleti jemnější a zdravější.

In Tenebris

Temné mýdlo vyráběné metodou za studena, pouze z rostlinných olejů. Určeno je pro očistu celého těla. Díky aktivnímu uhlí hluboce čistí. Výživnou složkou jsou jojobový a ricinový olej. Díky nim lze mýdlo použít i jako šampón. Máta má antispetické, antiseptické a osvěžující účinky, doplněna je bergamotovou silicí. Z temné plochy vyrůstá rostlina tvořená skrytým swirlem.

Katalog produktů

Jednoduchý přehled dostupných mýdel, šlehaných bambuckých másel, mastí, solí...

Odkaz na samostatnou stránku.

Loj z jelena

Balzám na rty, jelení lůj, říkejte tomu jakkoli. V Křeččí mýdlárně je to loj z jelena. Blíží se zima a je potřeba se mazat.

Zinziber

Ručně vyráběné mýdlo metodou za studena, pouze z rostlinných olejů. Obsahuje ušlechtilé bambucké a kakaové máslo. Mýdlo je agresivní, energizující, záhřevné, a to kvůli zázvorové silici. Ta má pozitivní účinky na akné, ekzémy, na svědění a pálení kůže. Hloubku čistících účinků umocňuje aktivní uhlí.

L'oiseau de citron

Ručně vyráběné mýdlo metodou za studena, pouze z rostlinných olejů obsahující výživné oleje, zejména bambucké a kakaové máslo. Jemně peelingový efekt mýdlu dodávají zelený jíl a brusinkový prášek. Mýdlo má svěží, citrónovou vůni. Shodou šťastných náhod, nikoli však úmyslem vznikla v řezu mýdla silueta ptáčka.

Lavandula III.

Třetí podoba levandulového mýdla. Zatímco do prvního jsem přidal sušené květy levandule, druhé obarvil růžovým jílem, třetí jsem vybavil levandulovou silicí původem z Francie. Vlastně je to mýdlo rutinní, proto si s ním hraju. Vyrábí ho každý a v obchodě mají deset druhů za osm padesát. Na druhou stranu jej lidé mají rádi a když někdo dostane mýdlo se štávou z arónie, nic mu to mnohdy neříká, ale levandulové skoro vždy přidá hvězdičku do oka.

Podkategorie