Katalog produktů

Jednoduchý přehled dostupných mýdel, šlehaných bambuckých másel, mastí, solí...

Odkaz na samostatnou stránku.

Loj z jelena

Balzám na rty, jelení lůj, říkejte tomu jakkoli. V Křeččí mýdlárně je to loj z jelena. Blíží se zima a je potřeba se mazat.

Zinziber

Ručně vyráběné mýdlo metodou za studena, pouze z rostlinných olejů. Obsahuje ušlechtilé bambucké a kakaové máslo. Mýdlo je agresivní, energizující, záhřevné, a to kvůli zázvorové silici. Ta má pozitivní účinky na akné, ekzémy, na svědění a pálení kůže. Hloubku čistících účinků umocňuje aktivní uhlí.

L'oiseau de citron

Ručně vyráběné mýdlo metodou za studena, pouze z rostlinných olejů obsahující výživné oleje, zejména bambucké a kakaové máslo. Jemně peelingový efekt mýdlu dodávají zelený jíl a brusinkový prášek. Mýdlo má svěží, citrónovou vůni. Shodou šťastných náhod, nikoli však úmyslem vznikla v řezu mýdla silueta ptáčka.

Lavandula III.

Třetí podoba levandulového mýdla. Zatímco do prvního jsem přidal sušené květy levandule, druhé obarvil růžovým jílem, třetí jsem vybavil levandulovou silicí původem z Francie. Vlastně je to mýdlo rutinní, proto si s ním hraju. Vyrábí ho každý a v obchodě mají deset druhů za osm padesát. Na druhou stranu jej lidé mají rádi a když někdo dostane mýdlo se štávou z arónie, nic mu to mnohdy neříká, ale levandulové skoro vždy přidá hvězdičku do oka.

Myrrha

Ručně vyráběné mýdlo metodou za studena, pouze z rostlinných olejů. Lněný olej má regenerační účinky, avokádový olej regeneruje a má přirozený UV faktor 4 - 5, ricinový olej zjemňuje a ostropestřecový olej působí proti akné. Jedná se o mýdlo navýsost královské - vůně je založena na myrze a kadidlu. Mytí tímto mýdlem je tak nejen fyzickou, ale duchovní očistou.

T-CH-C +

Další z mých mýdlových experimentů nalézt ideální mýdlo - tuhý šampón na vlasy. Navazuje na heřmánkové šampóny - heřmánkový květ doplňuje květ lipový a měsíčkový. Proto také název T-CH-C + - Tilia - Chamonmilla - Calendula, přičemž "plus" značí, že obsahuje další výživné složky.

Eglantine

Ručně vyráběné mýdlo metodou za studena, pouze z rostlinných olejů. Avokádový olej obnovuje elasticitu, zvláčňuje a vyhlazuje. Má přirozený UV faktor 4-5, hlavní složkou je však šípková dřen z vlastnoručně nasbíraných a pasírovaných šípků doplněná šípkovým olejem v bio kvalitě. Šípkový olej a dřeň intenzivně ošetřuje a vyhlazuje, podporuje vitalitu, reguluje tvorbu kožního mazu a zklidňuje záněty.

Madridské mýdlo Jirky Olivy

Pamatujete si na Jirku Olivu z My všichni školou povinní? Když vyrábí mýdlo ze zbytků mýdel pro paní učitelku Hajskou? Při výrobě mýdla okrajuji nepravidelné začátky a nepravidelné konce. Hromadím odkrojky. Výhodou přírodního mýdla – na rozdíl od průmyslově vyráběného – je jeho nevýhoda – snadná rozpustitelnost ve vodě, najmě při zahřátí, mazlavost při styku s vodou. A tak ho lze poměrně snadno opětovně spojit s jinými mýdly. Vzal jsem odkrojky, promísil s vodou a tak vzniklo toto mozaikové mýdlo. 

Vhodné jako dárek zejména třídním učitelkám.

Hippophae

Ručně vyráběné mýdlo metodou za studena, pouze z rostlinných olejů. Zjemňující účinky dodává hroznový olej, hlavní složkou je však rakytníková šťáva. Příznivě působí při hojení drobných poranění, puchýřků, jizev, napomáhá při kožních problémech, jako je lupenka či akné. Má také příznivé účinky na stárnoucí pleť. Regeneruje pokožku, dodává jí vitalitu a pružnost.

Aronia

Ručně vyráběné mýdlo metodou za studena, pouze z rostlinných olejů. Avokádový olej obnovuje elasticitu, zvláčňuje a vyhlazuje. Má přirozený UV faktor 4-5, hlavní složkou je však aróniová šťáva z vlastnoručně nasbíraných a lisovaných kuliček temnoplodce. Díky ní má protizánětlivé účinky, podporuje prokrvení a imunitu pokožky, působí proti vráskám a projevům stárnutí, chrání pleť proti volným radikálům.

Mrtvé moře drť

Ručně vyráběné mýdlo metodou za studena, pouze z rostlinných olejů, s vysokým obsahem soli z mrtvého moře. Ta tvoří polovinu hmotnosti olejů při výrobě. Sůl z Mrtvého moře obsahuje mnoho minerálů, zejména hořčík, sodík, vápník, draslík a brom. Z pokožky odstraňuje nečistoty a nadbytečný tuk. Mořská řasa laminária má pročišťující účinky a vyrovnává pH.

Jedná se o strouhané mýdlo vhodné do koupele. Baleno ve skleničkách.

Himalaya drť

Ručně vyráběné mýdlo metodou za studena, pouze z rostlinných olejů, s jemnou vůní červeného rybízu a vysokým obsahem růžové himalájské soli. Ta tvoří polovinu hmotnosti olejů při výrobě. Himalájská sůl obsahuje mnoho minerálů, zejména vápník, draslík, železo, hořčík, mangan a zinek. Má příznivé účinky na pokožku a její pH, přirozeně desinfikuje a působí jako deodorant.

Jedná se o strouhané mýdlo vhodné do koupele. Baleno ve skleničkách.

Limoncello

Ručně vyráběné mýdlo metodou za studena, pouze z rostlinných olejů. Výživovou složkou jsou hroznový a ricinový olej, vonnou složku obstarávají esenciální oleje citrónu a pomeranče. Citrónový olej čistí pleť, pomerančový pokožku zklidňuje a pomáhá proti celulitidě. Díky citrusovým tónům je mýdlo osvěžující a dodává pocit lehkosti. Dekorem mýdla je „secret feather swirl“, skryté pírko, jenž však zde vypadá jako rozvitý květ citrusu.

Podkategorie