Ručně vyráběné mýdlo metodou za studena, pouze z rostlinných olejů. Avokádový olej obnovuje elasticitu, zvláčňuje a vyhlazuje. Má přirozený UV faktor 4-5, hlavní složkou je však šípková dřen z vlastnoručně nasbíraných a pasírovaných šípků doplněná šípkovým olejem v bio kvalitě. Šípkový olej a dřeň intenzivně ošetřuje a vyhlazuje, podporuje vitalitu, reguluje tvorbu kožního mazu a zklidňuje záněty.

Nejprve jsem tedy rozvařil šípky a posléze je vymačkal, abych získal šípkovou dřeň. Na cca 1 kg mýdla přišlo 300 g šípkové dřeně. Trochu těžší to pak bylo s odměřováním vody, protože sama šípková dřeň ji obsahuje, inu, učinil jsem tak odhadem. Projevilo se při zrání mýdla, neboť v horní části vznikla výduť, v níž se koncentrovala voda.

Výroba tohoto mýdla byla skutečně kouzelná, nejen rozmíchávání šípkové dřeně v olejové bázi skrývala překvapení. Po projití gelovou fází a ztuhnutí došlo na krájení. Velmi zajímavý efekt - vnitřní část, která nepřišla do styku se vzduchem, byla bílá, pouze okraj byl hnědočervený. Doufal jsem, že takto to zůstane, leč nestalo se a mýdlo při zrání kompletně ztmavlo.

Složení:

olivový olej, kokosový olej, palmový olej, šípkový olej, avokádový olej, slunečnicový olej, hydroxid sodný, šípková dřen

Hmotnost kolem 80 g.

Vyrobeno:

9 kusů